Eurosil Bioselect 300-10 C18A Säule 150x20 mm
High-quality fully porous silica with alternative, polar selectivity for applications with 100% water.
Ultra pure, spherical wide pore HPLC phase based on silica gel
Unpolare, monomere C18-(Octadecyl)-Modifizierung, endgekappt, mit 7 % Kohlenstoffgehalt (hydrophiles Endcapping).
Properties
Trennmechanismus: Hydrophobe und polare Wechselwirkung
Key features
Eurosil Bioselect 300 C18A has been specifically developed for the determination and purification of peptides, proteins, and oligonucleotides up to MW approx. 5,000 Da. The optimized manufacturing process guarantees excellent batch–to-batch reproducibility. The Eurosil Bioselect sorbent is the first choice for Biochromatography with silica material.
Recommended application areas
Hydrophile und polare Biomoleküle, Peptide sowie sehr polare Biomoleküle, die mit 100 % wässrigen Eluenten getrennt werden.
Interne Referenz:
15JE184E2J
Technische Daten
| Allgemein | |
|---|---|
| Marke | Eurosil Bioselect |
| Einheiten pro Paket | 1 |
| Enthält | Säule |
| Trennungsmodus | RP (Reversed Phase) |
| Modifizierung | C18A |
| Endcapping | ~ 50 % |
| Verbindung der Kapillaren & Schläuche | 1/16" |
| USP Code | L1 |
| Spezifikationen | |
|---|---|
| Säulenlänge | 150 mm |
| Säulen Innendurchmesser | 20 mm |
| Säulen Partikelgröße | 10 µm |
| Säulen Porengröße | 300 Å |
| pH Bereich | 2-8 |
| Kohlenstoffgehalt | 7,5 % |
| Oberflächenbeladung | 90 m²/g |
| Max. Druck | 400 bar |
| Temperaturgrenzen | 40 °C |
| GMP Relevant | |
|---|---|
| Gehäusematerial | Rostfreier Stahl (SST) |
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.
Finde alle Produktspezifikationen hier
Instruments, components and services for (U)HPLC, Prep-LC, FPLC and Osmometry.
