UV Flusszelle, Präparativ, variable Pfadlänge, 0,5/1,25/2 mm, 1,7/4,3/6,8 µl, Edelstahl, 1/8'', 200 bar, bis 1000 ml/min
This stainless steel preparative UV flow cell is distinguished by its robust and long-life design. The flow cell can be easily dismantled allowing optical components to be cleaned and replaced.
This flow cell is compatible with the KNAUER detectors AZURA® UVD 2.1S, and UVD 2.1L as well as BlueShadow 40D, and 50D.
This flow cell is compatible with the KNAUER detectors AZURA® UVD 2.1S, and UVD 2.1L as well as BlueShadow 40D, and 50D.
Interne Referenz:
A4066
Technische Daten
| Allgemein | |
|---|---|
| Flusszellentyp | Präparative UV Flusszelle |
| Optische Pfadlänge | Variabel (0,5 / 1,25 / 2 mm) |
| Flusszelle Volumen (intern) | Variabel (1,7 / 4,3 / 6,8 µl) |
| Flusszelle Max. Druck | 200 bar, 2900 psi |
| Kompatibel mit dem Detektor | VWD 2.1L, UVD 2.1L, UVD 2.1S, 50D, 40D |
| Spezifikationen | |
|---|---|
| Lichtwellenleiter Version | Nein |
| Max. Flussrate | 1000 ml/min |
| GMP Relevant | |
|---|---|
| Biokompatibel | Nein |
| Benetzte Materialien | Rostfreier Stahl (SST), Quartz (SUPRASIL), PTFE (Teflon) |
| Geometrie & Passform | |
|---|---|
| Flusszelle Kapillaranschluss | 1/8'' |
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.
Finde alle Produktspezifikationen hier
Instruments, components and services for (U)HPLC, Prep-LC, FPLC and Osmometry.
